Dom i Ogród

Pomysły na modną garderobę

Pomysły na modną garderobę

Garderoba, jaką znamy z katalogów i inspiracji, których pełno w sieci, to zwykle ogromne pomieszczenie z całym mnóstwem półek, drążków, szuflad i organizerów. Nie zawsze jednak jest możliwe stworzenie takiej właśnie aranżacji, a zamknięta garderoba to przecież nie jedyne wyjście. Inne wyzwania czekają nas też podczas budowania garderoby na poddaszu czy w małej sypialni. W każdym razie modna garderoba zawiera wyposażenie dostosowane do wielkości i możliwości pomieszczenia, a o całościowym efekcie będą stanowiły dodatki

Pomysły na modną garderobę

Garderoba, jaką znamy z katalogów i inspiracji, których pełno w sieci, to zwykle ogromne pomieszczenie z całym mnóstwem półek, drążków, szuflad i organizerów. Nie zawsze jednak jest możliwe stworzenie takiej właśnie aranżacji, a zamknięta garderoba to przecież nie jedyne wyjście. Inne wyzwania czekają nas też podczas budowania garderoby na poddaszu czy w małej sypialni. W każdym razie modna garderoba zawiera wyposażenie dostosowane do wielkości i możliwości pomieszczenia, a o całościowym efekcie będą stanowiły dodatki. 

Garderoba zamknięta

Garderoba zamknięta (za zwykłymi lub przesuwnymi drzwiami) to doskonała opcja wszędzie tam, gdzie możemy poświęcić jedno pomieszczenie na przechowywanie swoich ubrań, akcesoriów i butów. Warto jednak wiedzieć, że aby spełniała dobrze swoją funkcję, powinna mieć co najmniej 4 m² lub chociażby 3,5 m². Szafy, zarówno te z półkami, jak i z wieszakami, powinny mieć głębokość około 60 cm. Na wiszące na wieszakach koszule, bluzki czy marynarki, przeznaczymy 100 cm, a sukienki i płaszcze będą wymagały pozostawienia 150 cm pod drążkiem. Pomiędzy półkami z jednej i z drugiej strony pozostawiamy co najmniej 80 cm przejścia. Jeśli natomiast metraż garderoby na to pozwala i chcemy ją wykorzystać także do przebierania się, pozostawiamy 120 cm wolnej przestrzeni. 

Garderoba otwarta

Do stworzenia otwartej garderoby nie musimy mieć wymaganego minimum powierzchni. Taka garderoba to wydzielona w pomieszczeniu przestrzeń, w której znajdują się półki i drążki, a także wieszaki, wysuwane półki, szuflady i kosze. Jak sama nazwa wskazuje, taka garderoba pozostaje częścią danego pokoju, dlatego sprawdzi się tylko w przypadku pedantycznego właściciela lub właścicielki. Przy zachowaniu idealnego porządku będzie stanowiła ciekawe uzupełnienie wnętrza, natomiast przy bałaganie, cóż, będzie po prostu zarzuconą stertą ubrań, otwartą szafą. 

Garderoba z zasłoną

Garderoba z zasłoną sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na garderobę zamkniętą, a jednocześnie utrzymanie w niej porządku stanowi problem. Cały zestaw regałów, półek, wieszaków, koszy i szuflad można jednym ruchem ręki zasłonić, więc nawet jeśli nie uda nam się przez cały czas zachować idealnego porządku, nie ucierpi na tym nasza aranżacja wnętrza. Wybraną zasłonę wieszamy u sufitu, na szynie. Jaki materiał wybrać na taką zasłonę? Najlepsze będą ciężkie, dość grube, nieprzezroczyste tkaniny, takie jak tafta, juta, len lub aksamit. Jeśli chcemy, by materiał pięknie się układał, trzeba wybrać zasłony o 30 cm dłuższe. Na podłodze będą się tworzyły eleganckie fałdy. 

Garderoba na poddaszu

Garderoba na poddaszu zawsze robi wrażenie. Zwykle jest przestronna, a skosy dodają jej niepowtarzalnego uroku. Każdy jednak, kto urządzał jakiekolwiek wnętrze na poddaszu wie, że skosy to jednocześnie największe wyzwanie. Jak je wykorzystać? Jeśli ścianka kolankowa jest wystarczająco wysoka, dobrze jest postawić przy niej szafy w zabudowie. Jeśli jednak jest niska, najlepszym wyjściem będzie zamontowanie przy niej głębokiej komody z wysuwanymi do końca szufladami. 

Dodatki do modnej garderoby

Szafy, drążki i szuflady to nie wszystko. Chcąc stworzyć modną garderobę, warto sięgnąć po dodatki, które sprawią, że będzie ona wyglądała stylowo. Niektóre z proponowanych przez nas elementów wyposażenia wymagają dość dużej powierzchni, ale inne z łatwością zmieszczą się nawet w najmniejszej garderobie. Doskonałym dodatkiem do garderoby jest na przykład wyspa zawierająca szklany blat, a pod nim szuflady na biżuterię. Do tego pikowany puf i kryształowy żyrandol i mamy doskonałą stylizację glamour. W garderobie dobrze jest także postawić toaletkę z podświetlanym lustrem, świetnie nadającą się do wykonywania makijażu. Na podłodze połóżmy miękki dywan, dzięki któremu garderoba będzie wyglądała wyjątkowo elegancko. Jeśli mamy zamiar przebierać się w garderobie, nie może w niej zabraknąć dużego lustra, które obejmie całą sylwetkę. Więcej pomysłów na modną garderobę znaleźć można na https://www.dekoportal.pl/pomieszczenia/garderoba

 

 

Similar Posts