Nieruchomości

Mieszkanie w Warszawie jako inwestycja – czyli nieruchomość na wynajem

Mieszkanie w Warszawie jako inwestycja – czyli nieruchomość na wynajem

Inwestycja w nieruchomość to jedna z najpopularniejszych i zarazem najpewniejszych lokat kapitału. W Polsce na takie rozwiązanie decyduje się ponad połowa inwestujących osób. Najbardziej opłaca się zakup mieszkania w dużych miastach, np. w Warszawie.

Stołeczny rynek nieruchomości jest w doskonałej kondycji. Zapotrzebowanie na mieszkania jest tutaj ogromne, o czym doskonale wie każdy deweloper w Warszawie realizujący różnego rodzaju inwestycje w tym mieście. Z uwagi na to, że Warszawa jest niezwykle ważnym ośrodkiem biznesowym, akademickim czy turystycznym etc., mieszkania na wynajem należą do najbardziej poszukiwanych nieruchomości.

Liczy się zysk

Rentowność najmu netto w Polsce dla największych miast wynosi ponad 5 proc. To znacznie więcej niż oprocentowanie lokat, w związku z czym zakup mieszkania na wynajem jest jak najbardziej uzasadnionym posunięciem. Zainteresowanie nieruchomościami, jakie sprzedaje niejeden deweloper w Warszawie jest tak duże, że w znakomitej większości przypadków – zanim inwestycja na dobre ruszy z miejsca – lokale są już wykupione. 

Najlepsze mieszkanie na wynajem – czyli jakie?

Jak radzi Ronson Development, deweloper w Warszawie realizujący szereg przedsięwzięć nie tylko na stołecznym rynku, mieszkanie na wynajem powinno spełniać określone wymogi. Najistotniejsza jest jego lokalizacja – bliskość węzłów komunikacyjnych to duży atut. Śródmieście, Wola, Mokotów czy Ochota – mieszkania w tych dzielnicach mają największe wzięcie. Ponadto wspomniany deweloper w Warszawie zauważa, że mniejsze lokale mają większe szanse na szybkie znalezienie chętnych na wynajem. Kawalerki i dwupokojowe mieszkania zdecydowanie wiodą prym. Oprócz tego warto zadbać o to, aby lokal był urządzony w sposób ładny i praktyczny. Sporo osób szuka w pełni wyposażonych mieszkań, do których można się po prostu wprowadzić. Nie musi to być standard najwyższej półki, chociaż i takie lokale są poszukiwane. Wynajmujący powinien zastanowić się, do jakiej konkretnie grupy odbiorców chce skierować ofertę najmu.

Similar Posts