Mieszkanie w Warszawie jako inwestycja – czyli nieruchomość na wynajem
Nieruchomości

Mieszkanie w Warszawie jako inwestycja – czyli nieruchomość na wynajem

Inwestycja w nieruchomość to jedna z najpopularniejszych i zarazem najpewniejszych lokat kapitału. W Polsce na takie rozwiązanie decyduje się ponad połowa inwestujących osób. Najbardziej opłaca się zakup mieszkania w dużych miastach, np. w Warszawie.

Stołeczny rynek nieruchomości jest w doskonałej kondycji. Zapotrzebowanie na mieszkania jest tutaj ogromne, o czym doskonale wie każdy deweloper w Warszawie realizujący różnego rodzaju inwestycje w tym mieście. Z uwagi na to, że Warszawa jest niezwykle ważnym ośrodkiem biznesowym, akademickim czy turystycznym etc., mieszkania na wynajem należą do najbardziej poszukiwanych nieruchomości.

Liczy się zysk

Rentowność najmu netto w Polsce dla największych miast wynosi ponad 5 proc. To znacznie więcej niż oprocentowanie lokat, w związku z czym zakup mieszkania na wynajem jest jak najbardziej uzasadnionym posunięciem. Zainteresowanie nieruchomościami, jakie sprzedaje niejeden deweloper w Warszawie jest tak duże, że w znakomitej większości przypadków – zanim inwestycja na dobre ruszy z miejsca – lokale są już wykupione. 

Najlepsze mieszkanie na wynajem – czyli jakie?

Jak radzi Ronson Development, deweloper w Warszawie realizujący szereg przedsięwzięć nie tylko na stołecznym rynku, mieszkanie na wynajem powinno spełniać określone wymogi. Najistotniejsza jest jego lokalizacja – bliskość węzłów komunikacyjnych to duży atut. Śródmieście, Wola, Mokotów czy Ochota – mieszkania w tych dzielnicach mają największe wzięcie. Ponadto wspomniany deweloper w Warszawie zauważa, że mniejsze lokale mają większe szanse na szybkie znalezienie chętnych na wynajem. Kawalerki i dwupokojowe mieszkania zdecydowanie wiodą prym. Oprócz tego warto zadbać o to, aby lokal był urządzony w sposób ładny i praktyczny. Sporo osób szuka w pełni wyposażonych mieszkań, do których można się po prostu wprowadzić. Nie musi to być standard najwyższej półki, chociaż i takie lokale są poszukiwane. Wynajmujący powinien zastanowić się, do jakiej konkretnie grupy odbiorców chce skierować ofertę najmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *