Nieruchomości

Mieszkania w Ursusie: jak znaleźć idealne dla siebie?

Mieszkania w Ursusie: jak znaleźć idealne dla siebie?

Ursus to spokojna dzielnica Warszawy, idealna do zamieszkania z całą rodziną. Sprawdzamy, dlaczego warto żyć właśnie tutaj. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze mieszkania.

Ursus: rodzinna dzielnica

Ursus to dzielnica z dużym potencjałem. Kiedyś była dzielnicą przemysłową, dziś utożsamiana jest z częścią Warszawy idealną dla młodych rodzin. Jest tu bezpiecznie, zielono i wygodnie. Ceny mieszkań, w porównaniu do innych dzielnic stolicy, nie są zbyt wysokie, a standard nowych mieszkań w Ursusie bardzo zachęcający. Infrastruktura ułatwia codzienne życie, ponieważ nie brakuje tu żłobków, przedszkoli, szkół, restauracji, punktów usługowych.

 

Ursus ma najmniej podmiotów gospodarczych w przeliczeniu na jeden tysiąc mieszkańców i jedni będą widzieć w tym minus, dla drugich będzie to zdecydowana zaleta dzielnicy. Może być kojarzony z tzw. „sypialnią”, bo rzeczywiście zapewnia spokój i wypoczynek, pozwala po całym dniu na regenerację w rodzinnym gronie. Ursus nie będzie raczej atrakcyjny dla singli i osób szukających rozrywek. Dzielnica ta idzie w kierunku komfortowego, nowoczesnego centrum dla rodzin. Odnajdą się tu osoby, które budują rodzinę, pragną dla swoich dzieci mieszkania w dobrej okolicy i dobrych szkół. Zgiełk szybkiego miasta, nocne życie i rozrywki – tego w Ursusie nie poczujecie.

 

Plusem mieszkań w Ursusie jest bliskość centrum stolicy i dobre połączenia komunikacyjne. Wygodna Szybka Kolej Miejska oraz Kolej Mazowiecka umożliwiają szybki i bezkolizyjny przejazd z Ursusa do centrum Warszawy. Natomiast samochodem do Centrum można dojechać w 25 minut, kolejką  – w 15 minut. Na Mokotów, w okolice biznesowego centrum czyli na np. Marynarską można dostać się w kwadrans.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Stan starego budownictwa w Warszawie często odbiega od współczesnych standardów. Dlatego dobrą inwestycją jest rynek pierwotny, na którym oferowane są mieszkania spełniające nowoczesne normy i dostosowane do osiągnięć technologicznych szybko zmieniającego się świata. Sprawdź ofertę https://www.profbud.info/mieszkania-ursus

 

Mieszkanie z rynku pierwotnego to dużo wyższy koszt niż mieszkania w blokach sprzed 20 lat. Nowe mieszkanie dużo łatwiej zaaranżować, koszty remontu starych powierzchni mogą być z kolei dużo wyższe niż urządzenie nowego M.

 

Przy wyborze mieszkania niezwykle ważna jest okolica. Warto kierować się tam, gdzie jest dużo zielonych terenów. Sprawdzamy również odległość od szkół, przedszkoli, przychodni czy sklepów. Dla rodzin z dziećmi idealne będą te osiedla, które są oddalone od najbliższych szkół maksymalnie 15 minut spacerem.

 

Warto zwrócić uwagę również na infrastrukturę samego osiedla, czyli jak zaprojektowane są place zabaw, czy dostępne jest patio dla mieszkańców, jak wyglądają garaże i miejsca parkingowe. Wartymi uwagi osiedlami w Ursusie są m.in. Osiedla Złota Oksza lub Osiedle Ligia.

Similar Posts