Porady

W poszukiwaniu mopa komfortowego i wygodnego

W poszukiwaniu mopa komfortowego i wygodnego

Sprzątanie podłóg potrafi być wyjątkowo uciążliwe i czasochłonne. Niestety, ale ich utrzymanie na wysokim poziomie wymaga nakładu pracy własnej oraz regularnego mopowania. Jeśli zależy ci, by podłoga była nie tylko wypolerowana, ale by jej sprzątanie przebiegało szybko i sprawnie, warto dołożyć starań w czasie zakupu mopa. Oprócz zwykłych mopów (złożonych z drążka i końcówki sznurkowej), znajdziesz także mopy bardziej dostosowane do wykonywanych prac. Poniżej podpowiadamy – jak znaleźć mopa idealnie dopasowanego do twoich potrzeb, komfortowego w codziennym użytku, z którym sprzątanie będzie przebiegało gładko i szybko.

Mopy wyciskane – nowoczesna technologia w sprzątaniu

Większość z nas kojarzy mopy z prostym urządzeniami, które należy ręcznie odciskać w wiaderku z wodą. Choć wiele osób korzysta wciąż z tych klasycznych odmian mopa, to jednak coraz to nowsze ich wersje pojawiają się w użyciu, zyskując popularność w coraz szerszych kręgach. Do jednych z najchętniej wybieranych należą mopy płaskie, wyposażone w specjalne wiaderko przeznaczone do ich wyciskania.

Zaletą wyboru tych mopów jest fakt, że ich wyciskanie odbywa się w pełni automatycznie, bez konieczności zanurzania dłoni w wodzie oraz wyciskania końcówki myjącej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnej formy pojemnika, wyposażonego w dwie osobne komory oraz dwa otwory. Pierwsza komora jest przeznaczone do płukania końcówki myjącej, gdy jest już ona zbyt brudna. Drugi otwór służy do wyciskania końcówki z nadmiaru wody i substancji czyszczących.

Ponadto, w niektórych modelach wiaderek wykorzystuje się dodatkowo warstwę szczotki, która ułatwia pozbywanie się zalegających na końcówce myjącej zabrudzeń, pyłków, paprochów. Jest to duże ułatwienie, które pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty w sprzątaniu na mokro jak i w czasie polerowania. Będziesz mieć pewność, że po każdym odciśnięciu, końcówka myjąca jest w pełni czysta, jakby dopiero co wyciągnąć ją z pralki.  

Mop z wiadrem – wytrzymały, solidny, wygodny w użyciu

By mopy był maksymalnie komfortowy w pełnieniu codziennych obowiązków, warto wybierać urządzenia z regulowanym trzonkiem. Za najwygodniejszy uchodzi mechanizm teleskopowy, który pozwala dostosować długość trzonka do wysokości osoby, która będzie używać mopa.

Końcówka myjąca powinna być wykonana z mikrofibry. Ten wyjątkowo atrakcyjny materiał z łatwością wchłania zanieczyszczenia, a ponadto nadaje się do stosowania w czasie mycia zarówno na mokro jak i na sucho.

Mop z wiadrem powinien być wykonany także z wytrzymałych materiałów. Elementy trzonka mogą być wykonane lub pokryte warstwą metalu. Wiaderko jest najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych – takich jak poliester – wyjątkowo użytecznych w czasie codziennej pracy. Jest to materiał odporny na zabrudzenia, łatwy w czyszczeniu, a także odporny na działanie środków czyszczących i substancji chemicznych.

Warto też zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania kształtu wiaderka. Wiele dostępnych modeli posiada wiaderka specjalnie wyprofilowane, które można z łatwością przechowywać w schowkach, skrytkach lub wnękach. Wiaderka takie są w pełni komfortowe i posiadają dwie osobne komory, pomimo niewielkiego rozmiaru całego urządzenia.

Similar Posts