Nieruchomości

Mieszkanie w Krakowie – pewny zysk

Mieszkanie w Krakowie - pewny zysk

Trzymanie pieniędzy na koncie nie jest w obecnych czasach dobrym pomysłem. Niefrasobliwością jest też wiara w to, że na emeryturze żyć będziemy dostatnio i cieszyć się błogim wypoczynkiem. Kto dzisiaj nie zadba o swoją przyszłość, inwestując rozsądnie i pewnie kapitał, może za dwie czy trzy dekady być w trudnej sytuacji finansowej. Jednak w co inwestować w niepewnych czasach? Znawcy są zgodni: w nieruchomości. Te nie tylko nie tanieją, ale zyski z najmu mieszkania przekraczają stopień inflacji. A już na pewno są znacznie wyższe niż oprocentowanie z lokat, które rzadko teraz przekracza 2 procent.

Jeśli mieszkanie, to w którym mieście?

Gdynia, Szczecin, Warszawa? My radzimy: Kraków! To miasto, w którym mieszkańcy są niezwykle zadowoleni z jakości życia. Dostęp do edukacji, do ośrodków kultury, do atrakcji historycznych i szeroki rynek pracy pozwalają na regularne dokształcanie się, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i po prostu wygodne życie na łonie natury. Nic więc dziwnego, że liczba mieszkańców Krakowa z roku na rok wzrasta, a przyjezdni nie tylko z okolicznych gmin, najdalszych zakątków kraju, ale i zza granicy (przede wszystkim wschodniej), szukają tutaj pracy i mieszkań na wynajem.

Codzienne życie w Prądniku Czerwonym

Kraków to jednak duże miasto, podzielone na 18 dzielnic, z których Prądnik Czerwony wyróżnia się, gdy chodzi o wygodę codziennego życia. Jego atrakcyjność turystyczna wynika z ulokowania jedynego w Krakowie Parku Wodnego. Ponadto Prądnik Czerwony jest położony blisko ścisłego centrum miasta i świetnie skomunikowany z innymi dzielnicami. Mieszkanie w Prądniku Czerwonym często eliminuje konieczność codziennego spędzania długich godzin w autobusie czy w samochodzie. Ma wiele atutów, które pozwalają mieszkańcom na pracę w okolicy, robienie zakupów na miejscu i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w lokalnych centrach rozrywki (wspomniany Park Wodnym, czy też Multikino). Dzielnica ta zapewnia dostęp do szkół i przedszkoli, do centrum handlowo-usługowych Serenada i Krokus, do licznych terenów zielonych: skwerów i parków. W pobliskim centrum biurowym można też poszukać pracy, ponieważ to właśnie w nim swoje biura ma wiele polskich i zagranicznych firm.

Najbardziej atrakcyjne mieszkania w Krakowie

Mieszkanie na terenie Prądnika Czerwonego, zwłaszcza przestronne, nowoczesne, z miejscem parkingowym i widnym balkonem i w ciekawie zaaranżowanym budynku, zawsze szybko znajdzie lokatora. Nic więc dziwnego, że oferty mieszkań na sprzedaż cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Mieszkania w Apartamentach Kaskada, które zostaną oddane do użytku za kilka miesięcy, mogą okazać się inwestycją z wysoką stopą zysku. Krakowski deweloper Super Krak S.A. jest w trakcie realizacji trzeciego etapu inwestycji https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzeni, jest to ostatnia inwestycja mieszkaniowa w obrębie ulic Dobrego Pasterza i Bora Komorowskiego.

Similar Posts