Dom i Ogród

Baterie Łazienkowe- połączenie funkcjonalności i stylu

Baterie Łazienkowe- połączenie funkcjonalności i stylu

Stylowe baterie łazienkowe są charakterystycznym elementem każdej nowoczesnej łazienki. Obecnie mamy do wyboru różnorodny zakres możliwości baterii, począwszy od rozmaitego wizualnie wyglądu po sposób działania i montażu. Głównym atutem przy wyborze armatury łazienkowej jest jej funkcjonalność, spójność ze stylem panującym we wnętrzu toalety oraz efektywne, ekonomiczne zastosowane technologie, dzięki którym można zaoszczędzić wodę- mowa tu o zastosowaniu perlatora.

Rodzaje baterii łazienkowych
Pod względem montażu wyróżniamy np. baterie natynkowe i podtynkowe natomiast pod względem funkcjonalności baterie jedno i dwu uchwytowe lub elektroniczne.

W montażu baterii ściennych istnieje możliwość wyboru zamocowania armatury natynkowo bądź podtynkowo. Najchętniej kupowane są baterie sztorcowe (stojące), jednocześnie są stosunkowo łatwe w montażu. Bogata kolorystyka armatury, począwszy od popularnych baterii chromowanych po złote, czarne lub w kolorach bielonego chromu nadaje stylu i charakteru każdej nowoczesnej łazience oraz spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

W sprzedaży znajdziemy także baterie termostatyczne, których główną zaletą jest termostat regulujący temperaturę wody. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu nie musimy ustawiać odpowiedniej temperatury przy każdorazowym odkręcaniu wody. Jest to szczególnie przydatna funkcja, która znajduje najczęściej zastosowanie w bateriach prysznicowych.

Zastosowanie baterii łazienkowych
W zależności od zastosowania wyróżniamy:

Baterie umywalkowe– pod względem montażu mogą być stojące lub ścienne. Jest to rodzaj baterii, które są najczęściej kupowane przez klientów.

– Baterie wannowe- najczęściej stosowanym tu rodzajem są baterie ścienne.

– Baterie prysznicowe- występują przeważnie w wersji ściennej w kompletnym zestawie prysznicowym.

– Baterie bidetowe- to rodzaj baterii stojącej, która posiada na końcu wylewki perlator przegubowy. Występują w wielu modelach i kształtach oraz kolorze.

Armatura łazienkowa powinna być wybrana z uwzględnieniem najlepszej jakości wykonania, funkcjonalności i wygody w użytkowaniu oraz pasującym do stylu łazienki designem. Przemyślane rozwiązania zagwarantują odpowiedni poziom komfortu przez długie lata.

Similar Posts