Dom i Ogród

Aranżacja szafy w sypialni: modnie i funkcjonalnie

Aranżacja szafy w sypialni: modnie i funkcjonalnie

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy czuć się dobrze. Pokój powinien zachęcać do relaksu i odpoczynku. Z praktycznych względów sypialnia bardzo często jest jednocześnie garderobą. Dowiedz się, jak modnie zaaranżować szafę w sypialni! Jaki model szafy wybrać?

Jak dopasować szafę do wnętrza?

Mamy 2 wyjścia: najpierw możemy wybrać idealną szafę dla siebie, a później dopasować do niej aranżację wnętrza lub na odwrót. Zakładamy, że ta druga opcja jest popularniejsza. Warto wziąć pod uwagę, że sypialnia to z reguły najmniejszy pokój w mieszkaniu. Nie możemy do niego wstawić monstrualnej szafy, nawet za cenę idealnego porządku w całym domu. Najlepiej dobrane szafy idealnie dopasowują się rozmiarami do wnętrz. Jak to zrobić?

Zaplanuj układ mebli w sypialni jeszcze przed ich zakupem. W ten sposób znajdziesz i zarezerwujesz najlepsze miejsce dla szafy. Czy to będzie mała wnęka, czy trudny do zagospodarowania róg pokoju. Szafy są dostępne w tak wielu rozmiarach i fasonach, że bez trudu znajdziesz coś idealnie dopasowanego. Ostatecznie możesz wybrać również szafę na wymiar, która zostanie dopasowana specjalnie do wymiarów ścian w danym pomieszczeniu.

Idealny układ szafy: dużo, czy mało półek?

Nawiązując do akapitu wyżej, czasami warto wybrać mniejszą szafę, ale lepiej rozplanowaną. Ilość niezbędnych półek, szuflad i miejsc na wieszaki jest kluczowa dla naszego komfortu podczas korzystania z niej. Jeśli wybierzesz szafę z samymi półkami, możesz nie zmieścić w niej odkurzacza, czy większej ilości pościeli, a te rzeczy również trzeba gdzieś trzymać. Dlatego nie warto dać się zwieść gotowym aranżacjom wnętrz szaf z katalogów, gdzie schowane są tylko przedmioty wyglądające idealnie na zdjęciu. Liczy się funkcjonalność! Akurat do środka szafy niewiele osób będzie nam zaglądało, więc nie musimy troszczyć się o jej katalogowy look.

Najmodniejsze szafy: znajdź swój styl

Wielka szafa z lustrem, a może szafa z podwójnymi drewnianymi drzwiami? Ty decydujesz! Niezwykłą popularnością cieszą się szafy drewniane i białe, z tego prostego względu, że dopasują się do każdego stylu. Lustro dodatkowo optycznie powiększa sypialnię. Jeśli masz szafę od podłogi po sufit, wbudowane lustro będzie niezawodne podczas przymierzania i dobierania stylizacji.

Zdecydowanie łatwiej jest dopasować szafy w kolorze jasnego drewna. W sypialni zwykle stawiamy na ciepłe i jasne kolory, które nie będą przytłaczające. Nie oznacza to jednak, że szafy z ciemnego drewna nie są modne i polecane. Świetnie odnajdą się w sypialni w stylu loftowym, gdzie mimo surowości mebli i akcesoriów, całość sprawia przyjemne wrażenie. Takie wnętrze można rozświetlić dużą ilością roślin lub dobrze dobranym oświetleniem. Na przykład w nowoczesnych sypialniach świetnie sprawdza się ozdobienie szafy taśmą LED. Tak podświetlona szafa sprawia niesamowite wrażenie!

Internet dostarcza mnóstwa inspiracji, jednak z pięknymi zdjęciami warto skonfrontować własne wymagania. Wtedy mamy szansę na zakup idealnej, trwałej i funkcjonalnej szafy do sypialni.

Similar Posts