Porady

„Maszyny wieloczynnościowe” stolarskie – co to oznacza w praktyce?

"Maszyny wieloczynnościowe" stolarskie - co to oznacza w praktyce?

Jedna maszyna, która może pełnić kilka funkcji – czyż to nie brzmi kusząco? Każdy, kto posiada lub przymierza się do założenia warsztatu stolarskiego wie, że ceny maszyn w tej branży zdecydowanie nie należą do najtańszych. Wysokiej klasy, wyspecjalizowane maszyny stolarskie wieloczynnościowe pozwalają na ograniczenie kosztów zakupu takich urządzeń i – dodatkowo – na zaoszczędzenie miejsca w warsztacie. Czas poznać bliżej maszyny wieloczynnościowe stolarskie, które mogą być dobrą opcją zarówno dla małych stolarni, jak i dla domowych majsterkowiczów, którzy marzą o nowoczesnym sprzęcie do realizowania własnych projektów DIY.

Maszyny stolarskie wieloczynnościowe – co musisz o nich wiedzieć?

Rozważając zakup wieloczynnościowej maszyny do obróbki drewna musisz wiedzieć, że tego rodzaju urządzenie może wykonywać jednocześnie jedno lub maksymalnie dwa zadania w jednym momencie i dlatego nie będzie najlepszym rozwiązaniem do stolarni, w której produkcja ma naprawdę szeroką skalę. Będzie to jednak idealna opcja dla mniejszych zakładów oraz indywidualnych osób, które są zainteresowane majsterkowaniem w swoim prywatnym warsztacie. Zakup takiej maszyny pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu, a ponadto zmniejsza również koszty, jakie należałoby ponieść kupując każde z urządzeń samodzielnie. Jest to szczególnie istotne dla zakładów, które dopiero starają się o odpowiednie wyposażenie i sprzęt do pracy. Co więcej wykorzystanie wielofunkcyjnej maszyny do obróbki drewna pozwala na rzadsze korzystanie z ręcznych narzędzi, a tym samym na zwiększenie tempa pracy nad projektami czy szybszą realizację przyjętych zamówień.

Maszyny stolarskie wieloczynnościowe – co musisz o nich wiedzieć?

Sprzęt używany? To dobre rozwiązanie

Maszyny stolarskie wieloczynnościowe używane to świetna opcja (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/maszyny-wieloczynnosciowe/) jeżeli w budżecie domowym lub zakładu stolarskiego brakuje pieniędzy na zakup nowego sprzętu. Urządzenia z drugiej ręki również muszą spełniać rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa CE,  a poza tym działać w podobny sposób jak te nowe. Dobry stan techniczny urządzenia oraz jego sprawność to kluczowe kryteria wyboru maszyny używanej.  Istotnym punktem na liście kryteriów do odhaczenia przy kupnie z drugiej ręki jest również obecność dokumentacji DTR, w jakie poprzedni właściciel powinien wyposażyć maszynę.

Kupując nowe lub używane maszyny wieloczynnościowe do drewna należy zwrócić uwagę na rodzaj źródła prądu, jakim mogą być one zasilane. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy w grę wchodzi częste przewożenie sprzętu i korzystanie z niego pod różnym napięciem. Urządzenia zasilane zarówno przez 230 V, jak i 400 V to dobra opcja, ponieważ tego rodzaju napięcie często spotyka się na obszarze wielu obiektów przemysłowych.

Similar Posts