Porady

Jak inwestować mądrze?

Parafrazując znany tekst piosenki – inwestować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Zdecydowanie warto robić to dobrze, aby zyskiwać, a nie tracić. Aby było to możliwe, rozpocznijmy współpracę z profesjonalnym brokerem!

Dobra współpraca z brokerem jest kluczowa

Warto rozmawiać i warto współpracować – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niech jednak te dobre chęci nie przysłonią nam procesu weryfikacji podmiotu, z którym zamierzamy wejść w kooperację. Ta zasada dokładnie pasuje do opisu tego, jak powinniśmy działać w odniesieniu do współpracy z brokerem. Kluczowe jest więc, aby poznać jego wiedzę i doświadczenie, co da nam pewność, iż wybraliśmy dobrze, bo nasze środki są i w pełni bezpieczne, i regularnie pomnażane. Wraz z rozwojem internetu ta kwestia stała się ważniejsza niż kiedykolwiek, gdyż swoje usługi oferuje mnóstwo firm brokerskich. Jedne rzeczywiście zapewniają dogodne warunki, inwestuj z Saxo, a sam się przekonasz, inne – wręcz przeciwnie, nie są godne uwagi. Najważniejsze więc odpowiednio prześwietlić dany podmiot, by mieć pewność, że nasze środki są w dobrych rękach. 

Jaka powinna być przyjazna dla inwestora platforma brokerska?

Każdy inwestor powinien dążyć do tego, by zwiększyć swoje szanse na pomnażania środków pieniężnych. Dla początkujących chodzi o dużo więcej – o odpowiednie wprowadzenie w tę tematykę, co pomaga w mądrym, przemyślanym inwestowaniu. Najlepiej sprawdzają się tu doskonale zaprojektowane platformy brokerskie, które nie tylko pomagają w inwestowaniu, ale i edukują, udostępniając wiele różnych materiałów w formie artykułów, wideo, e-booków czy webinarów. To wsparcie edukacyjne jest niezwykle kluczowe, bo dzięki niemu dowiadujemy się wszystkiego, co istotne o inwestowaniu. Trzymamy też rękę na pulsie, korzystając z aktualnej dawki informacji z rynków z całego świata. Porządnie zaprojektowana, wysokiej jakości platforma brokerska to również dostęp do pomocnych narzędzi przeznaczonych do handlu, ale i do analizy technicznej, przyczyniające się do lepszego zrozumienia problematyki inwestowania i dynamiki rynkowej.

Wybieramy brokera – co ocenić?

Nim zdecydujemy się na współpracę, sprawdźmy dokładnie kluczowe kwestie. Jedną z nich jest wysokość kapitału, jakim dysponuje taki podmiot. Stanowi on bowiem zabezpieczenie na wypadek bankructwa. Jeśli więc do tego dojdzie, a broker nie ma należytego kapitału, nasze środki będą zagrożone. Jeśli zaś posiada odpowiednią ilość, mamy pewność, że nasze pieniądze są w pełni chronione. Należy też ocenić, czy broker prowadzi legalną działalność w Polsce, podlegając kontrolom Komisji Nadzoru Finansowego. Równie ważna informacja dotyczy tego, czy zarejestrowany jest on w Unii Europejskiej. Inne istotne parametry dotyczą opłat, a mianowicie tego, czy od wpłat i wypłat pobierana jest prowizja. Niektórzy brokerzy tego nie robią, więc taka oferta jest bardzo korzystna. Jak więc zarabiają? Przede wszystkim na spreadach i prowizjach za otwieranie zleceń. Miłym ukłonem ze strony brokerów jest też udostępnienie przez nich próbnych wersji swoich platform za darmo, co pozwoli sprawdzić, jak to wszystko działa i czy jest łatwe, intuicyjne w obsłudze.

Dobre inwestowanie to mądre inwestowanie – nie zapominajmy o tej kluczowej kwestii, dlatego też wybierając brokera, róbmy to w pełni świadomie i z odpowiednim rozeznaniem. 

Similar Posts