Porady

Cennik usług hydraulicznych 2019 ​–​ sprawdź, ile zapłacisz za fachowca!

Cennik usług hydraulicznych 2019 ​–​ sprawdź, ile zapłacisz za fachowca!

System hydrauliczny w domu jest przyczyną częstych awarii. Z niektórymi, na przykład z zapchanym zlewem czy cieknącym kranem, jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Często jednak awarie wymagają pomocy fachowca. Podobnie jest z instalowaniem systemów wodno-kanalizacyjnych w nowym domu. Dowiedz się jak znaleźć profesjonalną pomoc i nie przepłacić! 

Usługi hydrauliczne cennik

Oferta usług związanych z systemem wodno-kanalizacyjnym jest szeroka, a ceny uzależnione są od: 

– Rodzaju usterki lub pracy do wykonania.

– Firmy, z której usług chcesz skorzystać.

– Materiałów, jakie chcesz wykorzystać do naprawy lub instalacji nowego sprzętu.

Do częstych zleceń należy montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, jest to również jedna z droższych usług. Ceny za prace związane z instalacją wahają się od 470 do ponad 500 zł. Dla porównania montaż ogrzewania centralnego jest tańszy o ponad 300 zł! W podobnej cenie otrzymamy usługę zainstalowania i podłączenia WC. Tradycyjne WC oraz bidet montowane są w przedziale od 100 do 110 zł, jednak za toaletę podwieszaną zapłacisz blisko 150 zł więcej. Taka rozbieżność kosztów wiąże się zapewne z materiałami i nakładem pracy, jakiego wymaga instalacja tego typu. Co ciekawe, montaż wanny, chociaż jest znacznie większa, będzie kosztował niewiele więcej, co montaż tradycyjnego WC (około 170-190 zł). Pokaźniejszą sumę trzeba wydać na zamontowanie kabiny prysznicowej. Tutaj cena za usługę może sięgać nawet ponad 300 zł. 

Hydraulik – gdzie dzwonić po pomoc?

Usługi hydrauliczne to nie tylko montaż nowej armatury. Rury wodno-kanalizacyjne bardzo często wymagają naprawy lub wymiany i jest to praca, z którą nie uporamy się samodzielnie. Oto najpopularniejsze usługi naprawcze: – Udrożnianie instalacji kanalizacyjnej: 100 -150 zł – Wymiana baterii w wannie lub umywalce: 50-150 zł – Przetykanie WC: 150-250 zł – Wymiana bojlera: około 250 zł – Demontaż starych punktów hydraulicznych: 100-150 zł 

Najtańsze usługi hydrauliczne w Twoim mieście!

Statystyki wyraźnie pokazują, że usługi hydrauliczne są tańsze w małych miastach. Jeżeli więc masz okazję skorzystać z usług specjalisty z małej miejscowości, a jednocześnie opłata za dojazd do Twojego domu nie będzie duża, to warto skorzystać z tej opcji. Można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych! To liczy się, zwłaszcza kiedy pracy wymaga wiele elementów systemu hydraulicznego w Twoim domu. *** 

Kotły gazowe kondensacyjne najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Jeżeli interesują Cię niższe koszty ogrzewania i cenisz sobie wysoką jakość domowych sprzętów, powinieneś rozważyć zakup kotła kondensacyjnego. To nowoczesne rozwiązanie, które jest korzystne dla środowiska i Twojego portfela. Dowiedz się więcej! 

Jak działa kocioł kondensacyjny?

Nowoczesne kotły kondensacyjne zawdzięczają swoją nazwę procesowi kondensacji. Podobnie jak tradycyjne kotły uzyskują energię cieplną podczas spalania gazu, jednak w odróżnieniu od starych rozwiązań, kotły kondensacyjne wykorzystują również ciepło spalin. Zanim spaliny zostaną skierowane do ujścia przez komin, mechanizm pobiera z nich ciepło, które jest wykorzystywane. To maksymalna eksploatacja przy niskiej szkodliwości dla środowiska, co jest ważne zwłaszcza teraz, w dobie globalnego ocieplenia. 

Kotły kondensacyjne ceny

Koszt zakupu i zamontowania kotła kondensacyjnego można uznać za wadę tego pomysłu. Niestety kondensacyjne kotły są dużo droższe niż tradycyjne spalinowe. Ich cena wynosi od około 7 tysięcy nawet do 9 tysięcy złotych. Te koszta naturalnie zwracają się podczas eksploatacji, niemniej jednak jest to spory wydatek na jeden raz. Tańsze są kotły dwufunkcyjne, które sprawdzą się lepiej na mniejszych metrażach. Takie kotły można zakupić już za około 4 tysiące. Jednak to właśnie jednofunkcyjne kotły są bardziej polecane, jako bezawaryjne i skuteczne nawet w dużych budynkach. 

Dlaczego warto kupić kocioł kondensacyjny?

Kotły kondensacyjne są nie tylko bardziej wydajne niż tradycyjne kotły gazowe, ale również sprzyjają oszczędzaniu. Mniejsze zużycie paliwa wiąże się z niższymi kosztami. Ponadto: 

– Kocioł kondensacyjny nie stwarza ryzyka zatrucia tlenkiem węgla, ponieważ posiada całkowicie zamkniętą komorę spalania, a powietrze czerpie dzięki przewodom poprowadzonym na zewnątrz budynku.

– Kotły kondensacyjne, w przeciwieństwie do urządzeń gazowych, nie mają w zwyczaju wybuchać.

– Dostępne są również stosunkowo nieduże kotły kondensacyjne, które nie wymagają osobnego pomieszczenia w domu.

– Nowoczesne kotły kondensacyjne mogą być niemal całkowicie zautomatyzowane, dzięki czemu Ty masz więcej czasu na inne obowiązki i nie musisz skupiać się na obsłudze urządzenia. Kocioł kondensacyjny jest jednym z najlepszych rozwiązań dla domu. Nowoczesny i energooszczędny pozwoli Ci żyć w zgodzie ze środowiskiem, zaoszczędzić pieniądze, a także będzie bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny! 

Similar Posts