Dom i Ogród

Rolety zewnętrzne – podpowiadamy dlaczego warto je stosować

Rolety zewnętrzne - podpowiadamy dlaczego warto je stosować

Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć montaż rolet zewnętrznych. Poznaj kilka z nich.

Rolety zewnętrzne – wygoda i bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne mają wiele zastosowań – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Są doskonałym izolatorem od hałasu, gwarantują komfort termiczny, a dodatkowo mogą skutecznie chronić przed wtargnięciem intruzów.

Aby jednak w pełni cieszyć się możliwościami, jakie dają rolety zewnętrzne, warto zaopatrywać się w nie w sprawdzonych, renomowanych sklepach specjalizujących się w sprzedaży różnych rozwiązań okiennych.

Roleta zewnętrzna – czy to to samo, co roleta elewacyjna?

Rolety elewacyjne to inna nazwa dla rolet zewnętrznych. Ich nazwa oczywiście związana jest z miejscem montowania produktu. Rolety zewnętrzne wymagają ingerencji w elewację – tylko w ten sposób mogą pełnić swoją funkcję. Rolety tego typu są dość ciężkie – szczególnie, jeśli wybraliśmy model służący również do zabezpieczenia nieruchomości. Odpowiednia integracja z elewacją to podstawowy wymóg dla zachowania bezpieczeństwa i sprawności rolet przez długie lata.

Rolety zewnętrzne a poddasza

Rolety zewnętrzne to również doskonały sposób na przesłonięcie okien dachowych. Adaptowanie poddaszy staje się coraz bardziej modne – nic dziwnego, pomieszczenia zaaranżowane na strychach budynków wolnostojących czy kamienic mają niebywały urok i dają wiele możliwości wnętrzarskich. Minusem tego typu mieszkań jest jednak ich narażenie na działanie czynników atmosferycznych – latem bywa w nich bardzo gorąco, a z kolei zimą, wymagają dodatkowego nakładu środków na ogrzewanie. Rolety zewnętrzne umieszczone na oknach dachowych pozwalają zaoszczędzić nawet 80% energii wydatkowanej na klimatyzatory czy ogrzewanie. Skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, nie doprowadzając do przegrzewania przestrzeni. Dodatkowo zmniejszają przenikalność cieplną szyb okiennych, tworząc poduszkę powietrzną między sobą a szybą.

Rolety zewnętrzne w domach wolnostojących

Rolety zewnętrzne w domach wolnostojących mogą być dodatkiem do tradycyjnych rolet dekoracyjnych znajdujących się wewnątrz domów lub być jedyną formą osłonięcia okien. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i wzorów rolet zewnętrznych, które doskonale łączą się z każdym typem elewacji i architektonicznym stylem budynku.

Rolety elewacyjne w biurowcach

Rolety elewacyjne w pomieszczeniach biurowych to najczęściej wybierane rozwiązanie do dużych biurowców. Pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczeń w trakcie prezentacji czy szkoleń, chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się biur i gabinetów, a dodatkowo stanowią element ochrony budynku, zmniejszając wydatki na firmę ochroniarską.

Rolety zewnętrzne w mieszkaniach

Coraz częściej osoby zamieszkujące apartamenty miejskie decydują się na zakup rolet zewnętrznych. To rozwiązanie skutecznie chroni przed nadmiernym miejskim hałasem, zwiększając komfort w sypialni nocą. Dodatkowo rolety takie chronią przed przegrzewaniem się mieszkań latem. Są najlepszym sposobem na zabezpieczenie mieszkania przed intruzami, jeśli apartament znajduje się na parterze budynku. Jedyną przeszkodą w montażu rolet zewnętrznych może być ewentualnie decyzja spółdzielni mieszkaniowej – często jednak dostępna jest możliwość finansowania takiego rozwiązania w ramach zakupu mieszkania od dewelopera.

Similar Posts